پروفیل امگا:

پروفیل امگا همانطور که از اسمش پیدا هست شبیه به حرف انگلیسی امگا میباشد این پروفیل با توجه به شکل ظاهری خود میتواند در محل های زیادی مورد استفاده قرار گیرد

omega spacer

جنس پروفیل امگا:

جنس پروفیل امگا بسته به نوع کاربری و محل مورد استفاده میتواند به دو صورت گالوانیزه و آلومینیومی تولید شود.

 

ضخامت های تولیدی پروفیل امگا:

ضخامت های پروفیل های گالوانیزه امگا بسته به محل و نوع استفاده ، از ضخامت 5/0الی  25/1 می باشد.

ضخامت های پروفیل های آلومینیوم به صورت استاندارد و ضخامت های مابین 2 الی 4 میلیمتر می باشد.

 

طول پروفیل های امگا:

طول پروفیل امگا ازجنس گالوانیزه از5/0 متر الی 5/13 متر

طول پروفیل امگا از جنس آلومینیوم اکسترود از 5/0 متر الی 5/13متر

omega

نحوه تولید پروفیل امگا:

نحوه تولید پروفیل امگا گالوانیزه به صوررت فرمینگ میباشد،به گونه ای که ابتدا ورق گالوانیزه نسبت به سفارش مشتری به صورت کویل تهیه شده و توسط دستگاه تمام اتوماتیک فرمینگ انجام و به طولهای سفارشی تولید و بسته بندی می شود.

نحوه تولیده پروفیل امگا آلومینیومی به صوررت اکسترود میباشد،به گونه ای که ابتدا مواد اولیه آلومینیوم تهیه و توسط دستگاه اکسترودر انجام و به طولهای سفارشی تولید و بسته بندی می شود.

نحوه بسته بندی پروفیل امگا:

نحوه بسته بندی به صورت سلفون پیچ می باشد.

محل های مورد استفاده پروفیل های امگا:

پروفیل امگا یک قطعه کارآمد و پرکاربرد در پوشش سقف زیپ پانل، سازه های سبک و همچنین سیستم کناف می باشد که در زیر به توضیح مختصری در مورد هرکدام از این سیستم ها و کاربرد پروفیل امگا در آن ها می پردازیم.

پوشش ایستادرز زیپ پانل:

پوشش سقف ایستا درز زیپ پانل یکی از کاملترین انواع پوشش سقف از لحاظ ساختاری ، انعطاف پذیری ، آببندی و عایقبندی می باشد. که به عنوان بخش اصلی صنعت ساختمان سازی در تمام جهان مورد استفاده قرارمی گیرد.

کاربرد پروفیل امگا در پوشش سقف زیپ پانل:

پروفیل امگا یا Spacer Omega  همانطور که از نام آن پیداست به عنوان فاصله انداز بین ورق های پوششی سیستم زیپ پانل یا ایستادرز به کار میرود.

پروفیل امگا

پروفیل امگا

پروفیل امگا در پوشش سقف

پروفیل امگا در پوشش سقف

 

 

 

 

 

 

سازه های سبک:

در سازه های سبک پیش ساخته ، اتصالات به شکل جوش نقطه ای است و به جای اینکه قطعات سنگین وحجیم بتنی در کارخانه ساخته شده و سپس به هم متصل شوند، در ابتدا سازه به شکل شبکه های میلگردی با قراردادن یک لایه فوم پلی استایرن در میان  آنها (بین دو شبکه میلگرد) ساخته می شود و پانل های ساخته شده سبک در محل احداث ساختمان به فنداسیون جوش گردیده و همچین دیوارها و سقف به هم جوش داده می شوند و به این شکل ساختمان با پانل های سبک برپا می گردد.

استفاده از این روش موجب ایجاد یکپارچگی در اتصالات شده، استحکام و پایداری ومقاومت سازه را در برابر نیروهای دینامیکی ایجاد شده از زلزله یا طوفان افزایش می دهد.

معیار انتخاب سازه های سبک پیش ساخته ، استفاده از مزایای برتر آن در مقایسه با سایر تکنولوژیهای پیش ساخته است که در بخش زیر  به توصیف این مزایا می پردازیم.

lsf

مــزایــــای اسـتـفـــاده از ســـازه پـیـش ســاخـتــه (قاب فولاد سرد نورد شده) به شرح زیر می باشد
●وزن سبک ،حمل و نقل آسان ،کاهش هزینه و زمان حمل و نقل در سازه سبک
●قابلیت نصب سـازه بـــا سـرعت بـالا و کمتـرین زمـان ممکن در سازه سبک
●کاهش هزینه انرژی و عایق بندی صدا و دما توسط مصالح نوین این نوع سازه
●مقاومت مطلوب  سازه سبک در بـرابر زلزله تا 8 ریشتـر و وزش بـاد
●مقاومت در بـرابر آتش سوزی

20160525_News_SpecificDesignForMultiStoreyLightSteelFramedBuildings2_STRUC

steel-frame

سیستم کناف:

اجرای پوشش های مقاوم در برابر حریق از متداول ترین روش های محافظت سازه در زمینه مهندسی حریق به شمار می آید. در این روش عمدتاً ستون ها و تیر های اصلی جهت محافظت سازه ای مورد تقویت قرار می گیرند. سطوح دیوار ها، سقف و کف از دیگر موارد در مقاوم سازی غیر عامل در مقابل حریق می باشند که در موارد خاصی عایق می گردند.ديوارهاي پوششي کناف، ساختارهاي بسيار مناسبي جهت عايق کاري حرارتي جداره هاي ساختمان هاي در حال ساخت و یا بهسازي حرارتي جداره هاي ساختمان هاي در حال بهره برداري مي باشند.

کاربرد پروفیل امگا در سیستم کناف:

دیوارهاي جداکننده

با تقسیم بندي و محصور نمودن فضاهاي داخلی ساختمان( ایجاد زون هاي حریق ) از پیشروي حریق به ساختمان هاي مجاورپروفیل جلوگیری می شود که به این منظور امگا به عنوان پرلین جهت ایجاد فاصله در بین دیواره ها در سیستم کناف مورد استفاده قرار می گیرد.

ff                     cc